Select Page

Here are the results for Tunkhannock youth basketball for Jan. 19th and 12th:

 JAN. 19

1st-2nd Grade Co-ed

Gays True Value played Mile Hill Auto Parts.  Top performers included Erin Van Ness, Olivia Yuhas and Zoe Powers.

All Vehicle Repair played PS Bank.  Top performers included Erica Rought, Payton Walsh, Stryker Johnson and Kaitlin Rutcavage.

Peoples Neighborhood Bank played Bartron Supply.  Top performers included Kylie Romanchick, Julian Lewin, Ashley DeRemer and Kayla Griffin.

3rd-5th Grade Girls

Hawk Insurance Agency defeated The Finan Detail.  Top performers included Hailey Jayne, Nicole Howell and Makayla Purdy.

Tunkhannock Education Association beat Williams Painting.  Top performers included Paige Marabell, Gabby Roote, Hailey Long, Lexi Fortey and Sable Stephens.

3rd-4th Grade Boys

Tunkhannock Auto Mart defeated Hunt Doctor.  Top performers included Isaiah Way, Abram Bennett, Shane Macko and Andy Coolbaugh.

Community Bank beat Trademark Contracting.  Top performers included Nicholas LaChase, Ben Chilson, Nicholas DeMarco and Caden Jennings.

 5th-6th Grade Boys

Stone House beat No Farmers – No Food.  Top performers included Jack Chilson, Aidan Brown, Dillon Robets, Brett Sickler, Mike Kuzma and Tyler Harris.

Kost Tire & Auto defeated Deer Park Lumber.   Top performers included David Baltrusaitis, Jaren Robinson, Shane Fuhrey and Donovan Curley.

JAN. 12

1st-2nd Grade Co-ed

Mile Hill Auto Parts played All Vehicle Repair.  Top performers included Erica Rought, Stryker Johnson, Connor Wenrich and Gage Rosengrant.

Gays True Value played Peoples Security Bank.  Top performers included Zander Condeelis, Troy Burke, Erin Van Ness and Jack Grove.

Bartron Supply played Ronco.  Top performers included Ethan Ergott, Seth Jacob, William Lupinski and Ashley DeRemer.

3rd-5th Grade Girls

Hawk Insurance Agency defeated New Shoe Store Plus.  Top performers included Karen Whitaker, Sage Superko, Anna Brown and Gabrielle Wood.

Williams Painting beat The Finan Detail.  Top performers included Sable Stephens, Anna Williams, Hailey Long and Kassandra LaChase.

3rd-4th Grade Boys

Tunkhannock Auto Mart defeated Sherwood Chevrolet.  Top performers included Abram Bennett, Austin Ward, Hunter Moss, JC Zona and Tyrese Konen.

Hunt Doctor beat Trademark Contracting.  Top performers included Shane Macko, Andy Coolbaugh, Tyler Pietrowski and Josh Brown.

5th-6th Grade Boys

Stone House beat Lochen & Chase.  Top performers included Ryan Harder, Gabe Hobbs, Logan Hutchins, Chris Trochak and Jake Frisco.

No Farmers – No Food defeated Deer Park Lumber.   Top performers included Mike Kuzma, Jhamal Zacharias, Ben Page and Riley Jones.